Ivan Maric360

Neodigrani susreti

Poznati polufinalisti mastersa.

Jučer su odigrani četvrtfinalni mečevi mastersa teniske lige rekreativaca u Širokom Brijegu na terenu TC Privalj.

U prvom meču Ivan Čolak Cika je bjesomučnim vraćanjem loptica sa jako puno top spina iscrpio svog protivnika i savladao Antu Matijevića rezultatom 6-1 6-4. Anti za utjehu ostaje da je češće dobio aplauze od publike za svoje winnere ravnim udarcima forhendom.

Drugi meč je bio pun preokreta. Sastali su se Ivan Čolak Čoke Jr. i Ivan Musa. Čoke je povučen iskustvom iz prethodnih poraza od svog protivnika manje pokušavao gađati same linije i gađao je veće mete u terenu, ali je i tako u prvom setu nametnuo jak ritam svom protivniku koji nije najbolje reagirao na jake udarce koji su dolazili sa oba krila i osvojio je set sa 6-3. U drugom setu Musa se stabilizirao i sa svojim slajsevima malo poremetio ritam Čoketu koji je počeo praviti previše neprisiljenih grešaka i tako Musa osvaja drugi set rezultatom 6-0. U meč tie breaku Čoke prvi stiže do značajnije prednosti 6-2 i činilo se da je to to. No Musa se ne predaje i pravi preokret i prvi stiže do meč lopte, točnije 2 vezane. Dupla greška i Čoketov jaki retern vraćaju stvari na početak, nakon čega Čoke potpuno preokreće meč i pobjeđuje 11-9.

Treći meč je otišao rutinski na stranu Nikole Čolaka koji je diktirao tempo čitav meč i pobijedio Branimira Mikulića rezultatom 6-2 6-3. Vrijedi istaknuti da je Mikulić imao dosta lijepih izlazaka na mrežu popraćenih sa kvalitetnim volejima, te je publika imala priliku vidjeti 'old school' tenis preko S&V igre.

Zadnji meč večeri igrali su Damir Braćić i Josip Čolak. Braćić se nije najbolje snalazio na Josipov slajs sa niskim odskokom zbog čega Josip osvaja prvi set rezultatom 6-4 i stiže do prednosti od 3-1 u drugom setu. No Damir se tu konsolidirao i preokrenuo set rezultatom 6-3 u svoju korist. Meč tie break se igrao uglavnom poen po poen i naposljetku Damir koristi svoju prvu meč loptu koja mu donosi pobjedu 10-8 te onemogućava da polufinale igraju sva četiri Čolaka laugh.

Danas su na rasporedu polufinalni mečevi.
Prvi na teren izlaze dva Ivana Čolaka, Cika i Čoke u 14:30 a nakon njih, ne prije 16:30, Nikola Čolak i Damir Braćić.

Očekuju nas sigurno dva super zanimljiva meča i za nadati se puno lijepih poena.

Objavljeno: 5.10.2019. (David Galić)

Najava četvrtfinalnih mečeva na mastersu 2019.

Početak mastersa planiran je u petak, 4. listopada 2019. godine. Mečevi se igraju na terenu TC Privalj.
Planirani raspored mečeva je sljedeći:

16:30 Cika [2] - Ante Matijević
18:00 Ivan Čolak Čoke Jr. - Ivan Musa [3]
19:30 Nikola Čolak [1] - Branac Mikulić
21:00 Josip Čolak [4] - Damir Braćić

Prvi meč igraju dvojica rođaka, Ivan Čolak, poznatiji kao Cika, i Ante Matijević. Cika je bez sumnje jedno od najvećih imena rekreativnog tenisu u Hercegovini, osvajač mnogobrojnih turnira, pobjednik lige iz 2018. i rezultatski najdominantniji igrač ove godine što potvrđuje i Rang lista ELO. Igra mu se bazira na puno top spina i jako dobre kretnje uz odličnu anticipaciju što izuzetno otežava protivniku da ostvari winner. Anti je glavni forte jak ravni forhend i veoma dobar kik servis i nema sumnje da ćemo vidjeti dosta lijepih poena s njegove strane. Ove godine igrali su samo jedan meč i to turnirski u kojem je Cika bio uspješniji sa 6-3 6-1 i nema sumnje da je ogromni favorit.
Procjena vjerojatnosti prema ELO: Cika 91% - Matijević 9%

Drugi meč igra domaćin Ivan Musa i još jedan Ivan Čolak, poznat pod nadimcima Čoke i Junior. Ivan Musa je igrač koji dosta oscilira i sposoban je pobijediti svakoga ali i izgubiti od dosta igrača. Zemlja mu je najdraža podloga, tj. jedina na kojoj igra, dok tepih izbjegava u širokom luku. Igru mu karakterizira odličan i oštar slajs bekendom i spinovi sa forhendom koje proizvodi svojim zapadnim hvatom. Također je i majstor kratkih lopti jer taj udarac vješto prikriva dok nije kasno za reakciju. Igra jako dobro i defanzivu tako da mu je miksanje igre i prilagođavanje različitim stilovima prrotivnika najjači adut. Čoke je potpuno drukčiji igrač koji je malo lijen za namjestit se na udarac ali i tako pogađa bombe sa obe strane, pogotovo bekendom kojim udara ravno, jako i po crti. Ove godine nisu igrali ali prošle godine je Musa na 2 turnira rutinski pobijedio što ga stavlja u ulogu favorita iako ELO kaže drukčije.
Procjena vjerojatnosti prema ELO: Musa 24% - Čoke 76%

Treći meč igraju najuspješniji širokobrješki rekreativac Nikola Čolak, koji ima i jedan nastup na ITF turniru za igrače do 18 godina, i najuspješniji igrač nekadašnjih turnira pod nazivom 'Levat Open', Branimir Mikulić, zvan Branac. Nikola igra jako školski, ima kvalitetne sve vrste udaraca i teško je izdvojiti nešto posebno, možda forhend. Branca karakterizira odličan servis i otvorena igra sa kvalitetnim spin udarcima sa oba krila, ali manjak miksanja u igri ga možda koči da ostvaruje još kvalitetnije rezultate. Ove godine je Nikola pobijedio oba meča koja su igrali i bez sumnje je velik favorit, ali Branac je lani pokazao da ima igru za Nikolu kada ga je pobijedio u meč tie breaku.
Procjena vjerojatnosti prema ELO: Nikola 83% - Branac 17%

Posljednji meč je možda i najneizvjesniji. Igraju broj 1 u ligi na kraju 2017. godine Josip Čolak i jedini igrač na mastersu koji nije iz Širokog Brijega, Damir Braćić iz Gruda, zvan Brata. Josipova igra je bazirana na odličnom forhendu i neugodnim slajsevima s bekend strane dok Brata igra spin sa oba krila i uglavnom je napadački orijentiran. Ove godine odigrali su jedan meč u kojem je kao pobjednik nakon meč tie breaka na kraju izašao Brata i možda ga to stavlja kao laganog favorita.
Procjena vjerojatnosti prema ELO: Josip 40% - Brata 60%

Pozivamo sve ljubitelje tenisa da dođu na Privalj i uživaju u vrhunskom tenisu najboljih od najboljih.

Objavljeno: 2.10.2019. (David Galić)

Završetak regularnog dijela sezone

Nakon 8 mjeseci igranja mečeva po skupinama kroz 5 sezona završio je regularni dio lige za ovu godinu. Bar jedan meč odigralo je 60 igrača od kojih su najuspješniji bili Nikola Čolak i Ivan Čolak Cika koji su pretrpjeli samo 2 poraza u 17, odnosno 15 odigranih mečeva. Nikola je oba meča izgubio od Cike, a Cika jedan od Nikole i jedan od Ivana Čolaka Jr., i to oba tek u meč tie breaku. U ostalih 13 mečeva nije izgubio nijedan set! Nikola je bio malo manje uvjerljiv, te je u 4 meča koja je pobijedio izgubio po set, a oba poraza su bila u 2 seta. Treće mjesto drži Ivan Musa sa 10 pobjeda i 6 poraza (od toga 4 od Nikole i Cike, po 2 od obojice), četvrti je Josip Čolak sa 7 pobjeda i 11 poraza (od toga 8 od Nikole i Cike, po 4 od obojice), peti je Branimir Mikulić sa 9 pobjeda i 7 poraza. Šesto mjesto za sada drži Damir Braćić iz Gruda koji je ostvario 8 pobjeda i 3 poraza (sva 3 od velikog dvojca, 2 od Nikole i 1 od Cike) i nema sumnje da bi bio mnogo bolje plasiran da se u ligu uključio otpočetka. Sedmo mjesto drži Ivan Čolak Jr. koji je ostvario 13 pobjeda i 6 poraza (jedini pored Nikole Čolaka koji ima pobjedu nad Cikom!) i osmo, posljednje mjesto koje vodi na Masters drži Ante Matijević sa omjerom od 9 pobjeda i 4 poraza.
Ovih 8 igrača igrat će masters lige koji će se održati na terenu teniskog centra Privalj kroz petak, subotu i nedjelju 4.-6. listopada 2019. godine.

Pored ovih igrača vrijedi spomenuti par njih koji su po rezultatima pretendirali na masters, ali su iz raznih razloga (kasno uključenje u ligu, poslovne i obiteljske obaveze) odigrali nedovoljno mečeva da bi ostvarili dovoljan broj bodova za plasman među 8 najboljih. To su, prije svega, Ante Knezović koji je propustio 2 i pol mjeseca lige u trenutku dok je bio među 6 na rang listi pa je na kraju završio 'tek' na 15. mjestu. Zatim Tomislav Čolak koji je na početku zbog neigranja mečeva pao u 3. ligu, što mu je znatno usporilo uspon na rang listi, te je na kraju završio na devetom mjestu, tik iza ciljne ravnine. Ista stvar se dogodila i Ivi Šušku, samo tijekom sredine godine i on je završio na 10. mjestu. Kasni početak uključenja u ligu i probijanje iz 3. lige, te neodigravanje nijednog meča u zadnjem dijelu sezonu zabetoniralo je Iliju Ćavara na 16. mjestu na rang listi iako je imao omjer od 10 pobjeda i samo 2 poraza. Također treba spomenuti i jednog od najkonstantnijih igrača u ligi, Stanka Zeljku, koji je svih 5 sezona proveo u 2. ligi i jedan je od samo 7 igrača (Nikola Čolak, Cika, Ivan Musa, Josip Čolak, Branimir Mikulić i Ante Knezović su ostalih 6), koji nijednom nisu igrali niži rang od 2. lige.

Masters se igra, kao što je rečeno, na terenu TC Privalj koji nam je besplatno ustupio korištenje terena za vrijeme mastersa od 4.10. do 6.10. ove godine. Sponzori mastersa su Miškićbus i ColPharm koji su nam osigurali sve potrebno za organizaciju turnira.
Nakon završetka mastersa bit će poznat pobjednik lige i konačan plasman prvih 8 igrača na rang listi.

Objavljeno: 1.10.2019. (David Galić)

Sezona je otvorena!

Prva sezona lige po sustavu natjecanja u skupinama otvorena je mečom 4A. lige između Frane Bazine, zvanog Giga, i novog člana lige Drage Šuška u ponedjeljak, 28.1.2019. u TA SET. Pobijedio je Frano Bazina rezultatom 6-2, 6-3.

Objavljeno: 31.1.2019. (David Galić)

Početak nove sezone

Raspored za novu sezonu je izašao. Nastupit će 49 igrača u 4 lige i ukupno 10 različitih skupina. Kraj sezone je 31.03.2019. Sretno svim igračima!

Objavljeno: 25.1.2019. (David Galić)

Prilog o ligi na Naša TV

Na 33:35 možete pogledati prilog o ligi u emisiji Sprint Special.
Izjavu daju David Galić, pokretač lige i Jadranko Čerkez Kulje, osnivač teniskog kluba ŠB.
Također imaju kadrovi sa meče između Zdeslava Kraljevića i Frane Ćeškića Vanće

Objavljeno: 23.8.2017. (David Galić)

Početak rekreativne lige

Rekreativna liga službeno je otvorena prvim mečom kojeg su u TC Privalj odigrala 2 velika rivala iz +35 kategorije Hercegovina Toura, Tomislav Čolak MIškić kao izazivač i Frano Ćeškić Vanćo. Uspješniji je bio izazivač Toma i pobijedio je rezultatom 7-5 6-3. Meč je obilježilo dosta trke, lobova, dropova, voleja, slajsova i forhenda, sve što dobar meč može priuštiti. Čestitke igračima yes

Objavljeno: 5.8.2017. (David Galić)