Vjekoslav Iličić77
Frano Ceskic56

Neodigrani susreti

Četvrti Čolak sa trofejom u ligi

Jutros je na terenu TC Ćavar na Ciganskom brdu igrano finale mastersa TLRŠB za 2020. godinu. Sastali su se 2 igrača koja su ostvarila najbolje rezultate u ligi ove godine, iako zbog propuštene jedne čitave sezone nijedan od njih nije bio u mogućnosti da postane pobjednik lige. Gledatelji su imali priliku gledati jako zanimljiv, uzbudljiv i neizvjestan meč. Prvi set. koji je bio gem za gem skoro do samog kraja, odlazi na stranu Tomislava Čolaka rezultatom 6-4. Drugi set Branac je počeo više ići na mrežu što je rezultiralo uvjerljivim vodstvom od 5-2 u setovima. Toma je već kod 4-1 mislima bio u meč TB i počeo je iz očaja igrati jednoručni bekend umjesto standardnog slajsa. No upravo jedan takav bekend od mrežu je završio u Brančevoj polovici terena, te je uz par neprisiljenih Branca dovelo do poljuljanog samopouzdanja u Branca, a vraćanju elana Tomi. Uz veliko zalaganje Toma preokreće set i osvaja svoj prvi trofej u TLRŠB, masters. Nakon ovog meča, Toma je završio na 2. mjestu lige za ovu godinu, a Branac na 3. Pobjednik je Ivan Čolak Jr. Čoke koji je prvo mjesto osigurao i prije mastersa.

Finale:
Nedjelja, 11.10.2020.
10:30 h: Tomislav Čolak [3] - Branimir Mikulić [2] 6-4 7-5
Objavljeno: 11.10.2020. (David Galić)

Tomislav Čolak i Branimir Mikulić u finalu masters

Danas su odigrani polufinalni mečevi mastersa TLRŠB za 2020. godinu. Ono što je počelo u četvrtfinalu nastavilo se i kroz polufinale, pobjednici su pobijedili u 2 seta. U prvom meču imali smo Antu Matijevića koji je izgubio već u svlačionici protiv odličnog i konstantnog Tomislava Čolaka, koji kao da ne može pogriješiti. Ante je pokušao i lupati i pimplati, ali više od 2 gema u meču nije mogao. Drugi meč je bio kudikamo zanimljiviji. Autsajder na papiru Stanko Zeljko ekspresno je poveo 4-1 u gemovima protiv Branimira Mikulića i imao 30-0 na svom servisu. No 3 duple i 1 forhend po sred mreže od gotovog prave veresiju. Na 4-2 i Brančev servis Zeljko ima 15-40, ali i taj gem gubi, iako je na jednoj break lopti Brančev drugi servis od nec liznuo crtu za milimetar. Neće, pa neće. Nakon toga Stanko gubi živce, pokazujući frustracije na terenu, i Branac preokreće set i privodi i drugi lagano u svoju korist za pobjedu 6-4 6-2.

Rezultati četvrtfinala:
Subota, 10.10.2020.
12:30 h: Tomislav Čolak [3] - Ante Matijević [1] 6-2 6-0
16:30 h: Branimir Mikulić [2] - Stanko Zeljko [4] 6-4 6-2

Finale, koje igraju dva igrača koja su pokazala najbolju igru u ligi ove godine, je predviđeno u nedjelju prijepodne, kako bi se meč stigao završiti prije najavljene kiše popraćene grmljavinom. Tomislav Čolak u dvoboj ulazi sa 4 pobjede u međusobnim susretima naspram jednom pobjedom Branca. Dodamo li tome činjenicu da ga je Toma ove godine pobijedio u oba odigrana meča u ligi, te Tominu maestralnu izvedbu u dosadašnjem dijelu mastersa, očito je da je Toma favorit u ovome meču. Može li Branac prekinuti dominaciju Čolaka u ligi, barem kad je riječ o mastersu, mogli bi saznati sutra oko podne...A možda i nećemo indecision

Finale:
10:30 h: Branimir Mikulić [2] - Tomislav Čolak [3]
Objavljeno: 10.10.2020. (David Galić)

Četvrtfinalni mečevi mastersa bez rezultatske neiz

Jučer je odigrano jedno, a danas 3 meča četvrtfinala mastersa TLRŠB za 2020. godinu. U sva 4 meča nositelji su se lagano prošetali do polufinala. Jedini koji je držao neizvjesnot je Ivan Musa koji se borio do 4-5 u prvom setu protiv Branimira Mikulića, ali nakon toga nije uzeo ni gem. Stanko Zeljko i Ante Matijević su svoje protivnike Slavena Musu i Zdeslava Kraljevića savladali rutinski rezultatom 6-2 6-2, odnosno 6-2 6-1. Najlakši put do polufinala imao je Tomislav Čolak koji je svog protivnika Ivana Marića brzinski riješio sa 6-0 6-1.

Četvrtak, 8.10.2020.
Tomislav Čolak [3] - Ivan Marić 6-0 6-1
Petak, 9.10.2020.
Stanko Zeljko [4] - Slaven Musa 6-2 6-2
Branimir Mikulić [2] - Ivan Musa 6-4 6-0
Ante Matijević [1] - Zdeslav Kraljević 6-2 6-1

U subotu se igraju polufinalni mečevi u kojima se sastaju Tomislav Čolak i Ante Matijević, te Branimir Mikulić i Stanko Zeljko. Stanko će protiv Branca tražiti svoju prvu pobjedu u međusobnim susretima u ligi, jer je u dosadašnjih 5 mečeva svaki put pobijedio Branac, prepustivši pritom Zeljki samo jedan set. S druge pak strane imamo puno izjednačeniji omjer, u kojem vodi Toma 2-1, s tim da su 2 od 3 meča išla u treći set.

Satnice polufinala:
12:30 h: Ante Matijević [1] - Tomislav Čolak [3]
16:30 h: Branimir Mikulić [2] - Stanko Zeljko [4]

Objavljeno: 9.10.2020. (David Galić)

Ivan Čolak Čoke Jr. osvojio ligu prije mastersa!

Nakon 8 mjeseci igranja mečeva po skupinama kroz 4 sezone završio je regularni dio lige za ovu godinu. Ove godine liga je brojala 1 sezonu manje zbog problema sa COVID-19. Bar jedan meč odigrala su 42 igrača od kojih je daleko najuspješniji bio Ivan Čolak Čoke Jr. koji je ostvario 10 pobjeda i 5 poraza. Svih 5 poraza su od Tomislava Čolaka (2) i Branimira Mikulića (3) koje nije pobijedio nijednom u ligi! No bez obzira na to osigurao je naslov osvajača lige, tako da masters neće ni igrati. Drugo mjesto drži Ante Matijević sa 9 pobjeda i 7 poraza, treći je Branimir Mikulić sa 8 pobjeda i 3 poraza, četvrti je Ilija Ćavar sa 9 pobjeda i 3 poraza, peti je Tomislav Čolak sa 10 pobjeda i 2 poraza, te bi, da nije propustio jednu čitavu sezonu, lako moguće bio prvi! Šesti je Stanko Zeljko sa 4 pobjede i 7 poraza. Spasilo ga je 5 predaja protivnika cheeky. Sedmo mjesto drži Zdeslav Kraljević koji je ostvario 7 pobjeda i 6 poraza, osmo mjesto drži Slaven Musa koji je ostvario 8 pobjeda i 4 poraza, deveto mjesto drži Ivan Marić, jedini igrač u najboljih 10 iz Gruda, sa omjerom od 10 pobjeda i 4 poraza. Deseto mjesto pripada Ivanu Musi koji je ostvario 4 pobjede i 10 poraza. Njegov forte za relativno visok plasman s obzirom na omjer su konstantni nastupi u prvoj ligi uz pokoju predaju protivnika.
8 od ovih 10 igrača igrat će masters lige koji će se održati na terenu teniskog centra Ćavar na Ciganskom brdu kroz petak, subotu i nedjelju 9.-11. listopada 2020. godine.

Ove godine liga je bila oslabljena neigranjem bivših pobjednika i viceprvaka Cike, Josipa Čolaka i Nikole Čolaka. Cika je uzeo malu pauzu od lige, Nikola je odlučio potražiti više uspjeha u zagrebačkoj ligi, a Josip je nestao sa teniskih terena.

Sponzori mastersa i ove godine su Miškićbus i ColPharm koji su nam osigurali sve potrebno za organizaciju turnira.
Nakon završetka mastersa bit će poznat konačan plasman prvih 10 igrača na rang listi.

Nastupalo igrača: 30
Raspored je napravljen za 61 susret, odigrano 45 (74%).

Nastupalo igrača: 34
Raspored je napravljen za 61 susret, odigrano 37 (61%).

Nastupalo igrača: 29
Raspored je napravljen za 58 susreta, odigrano 43 (74%).

Nastupalo igrača: 33
Raspored je napravljen za 75 susreta, odigrano 45 (60%).
Dodijeljeni bodovi za neodigrane susrete: 12
Neodigrani susreti, bez dodjele bodova: 18

Objavljeno: 31.5.2020. (David Galić)

Početak sezone u 2020. godini

U 2020. godinu ulazimo sa nešto manjim brojem igrača (33) nego dosadašnjih godina. Igrači su raspoređeni u 3 lige sa ukupno 6 skupina po 5 igrača u skupinama 1. i 2. lige, te po 6 u skupinama 3. lige. Ove godine počinjemo bez velike trojke (Cika, Nikola i Brata) pa će mnogi igrači tu vidjeti svoju šansu da se dokopaju broja 1, prije svega prvoligaši Josip Čolak, Čoke, Branimir Mikulić, Ivan Musa i Tomislav Čolak. Sretno svima!

Objavljeno: 2.2.2020. (David Galić)

Završen prvi masters lige!

Jučer je na terenu TC Privalj odigrano finale mastersa TLRŠB između Ivana Čolaka Cike i Damira Braćića Brate. Cika je slavio lakše od očekivanog rezultatom 6-1 6-2. Očito je iscrpljujući polufinalni meč sa Nikolom ostavio posljedice po Damira. Prethodno je u polufinalu Cika pobijedio svog imenjaka i prezimenjaka Ivana Čolaka Čoke Jr. 6-2 6-3, a Brata je u neizvjesnom meču savladao Nikolu Čolaka rezultatom
6-7 6-1 [11-9].
Pored osvojenog mastersa Cika je i osvajač lige za 2019. godinu. Prethodno je završio na vrhu i 2018. godine, ali ovo je prvi put da se plasman određivao osvojenim bodovima kroz cijelu godinu, što je iziskivalo veliku konstantnost. A kolika je ona kod Cike, vidi se i po ukupnom omjeru u ligi u 2019., 16 pobjeda i samo 2 poraza (od polufinalista mastersa, Nikole i Čoketa), što daje postotak od 88.89%. Pored lige, Cika je ove godine osvojio i 4 turnira iz serije Hercegovina tour, te i na toj listi završio kao broj 1 na kraju godine.
Što se tiče konačnog plasmana u ligi, drugi je Nikola Čolak, treći Brata, četvrti Ivan Musa, peti Čoke, šesti Josip Čolak, sedmi Branimir Mikulić, osmi Ante Matijević, deveti Tomislav Čolak, a top 10 zatvara Ivo Šušak. Ukupno je 60 igrača odigralo barem 1 meč u ligi u 2019. godini, a ove godine najviše ih je nastupilo u sezoni 2019/04, njih 53.

Objavljeno: 7.10.2019. (David Galić)